Darmowe gry

Tibia

Tibia to kultowa gra MMORPG Niemieckiego studia CipSoft, premiera tytułu odbyła się w roku 1997. Pomimo upływu 16 lat tytuł nadal cieszy się wielkim uznaniem wśród milionów fanów na całym świecie, liczby z pewnością nie są przesadzone. Największe zainteresowanie grą w Polsce mogliśmy zobaczyć w latach 2004-2008, kiedy to dziesiątki tysięcy użytkowników nieustannie trenowało swoje postacie. Kolejnym „wysyp” graczy nastał w roku 2010, wówczas produkcja otrzymała wersję przeglądarkową, od tego momentu gracze mogli logować się zarówno z klienta jak i przeglądarki Internetowej.

Graj teraz za darmo!

Jak zacząć przygodę?

W Tibii podobnie jak każdej innej grze MMORPG mamy pełną swobodę wyboru postaci, do naszej dyspozycji są cztery główne klasy, takie jak Rycerz, Paladyn, Druid oraz Czarnoksiężnik. Paleta dostępnych postaci nie jest bardzo duża, ale za to ścieżki rozwoju zapewniają nam możliwość dowolnego wybierania umiejętności aktywnych (Skill) jak i pasywnych, odpowiedni, niepowtarzalny build zapewni Ci przewagę w PvP.
Pewno zadajesz sobie pytanie co takiego przyciąga tysiące graczy w tak prostej grze? Najpewniej jej fenomen tkwi właśnie w prostocie oraz bardzo niskim wymaganiom sprzętowym, które umożliwiają rozgrywkę na każdym PC. Spore grono doświadczonych graczy znalazło sobie sposób zarobku, wynikający ze sprzedaży sporych ilości nagromadzonych zdobyczy (drop).
Pewną formą sprawiającą duże trudności, ale będącą zarówno wyzwaniem jest mozolny proces trenowana postaci. Praktycznie nie ograniczony level cap (maksymalny poziom), sprawia iż w nieskończoność możemy rozwijać naszego bohatera, kolejnym etapem będzie popularnie zwane „skillowanie” umiejętności, również długotrwałe co expienie.
Ogromne tereny pozwalają graczowi dowolnie wybierać miejsce do trenowania, dropienia i innych czynności, bez konieczności współzawodnictwa o miejsce „spot„. W tym momencie trzeba wspomnieć o dostępnych modelach serwerów, są to zarówno tryby rozgrywki PvP, PvE oraz wiele innych. Skupmy się na pierwszych dwóch, ponieważ to one są najczęściej wybierane przez graczy. Serwery PvP pozwalają dowoli zabijać napotkanych przeciwników, co skutkuje pernamentną śmiercią postaci, bez możliwości odrodzenia się w mieście, oczywiście zdobyty ekwipunek również przepada bezpowrotnie.  Serwery PvE jak nie trudno się domyśleć są bardziej zaludnione, ponieważ wyłączono na nich system PK (Player Killer).

Legendarny świat pełen magii …

Developerzy gry Tibia postawili na pierwszym miejscu integrację użytkowników, liczne opcje społecznościowe z pewnością będą najlepszym lekarstwem na nadmiar wolnego czasu w grze (czyt. stagnacji). Możesz w dowolnym momencie dołączyć do Gildii lub założyć własną, by zostać niepodważalnym liderem społeczności. Kolejno, możesz zakładać drużyny, by móc wspólnie organizować wypady na PK lub potężnych przeciwników. Jeśli nie miałeś jeszcze okazji zagrać w Tibię to najwyższa pora nadrobić zaległości! Miłej zabawy.

Graj teraz za darmo!

Nie znaleziono podobnych gier.
Brak komentarzy dla tej gry.
Zostaw komentarz:
Kliknij tutaj, aby anulować odpowiadanie.
Dołącz do nas na:
Facebook
Google+
Twitter
YouTube
Katalog gier Polecane gry MMORPG
Aion Online
Drakensang
Elsword
Polecane Gry Przeglądarkowe
The Settlers Online