Darmowe gry

Ikariam

Ikariam

Polska wersja gry
Ikariam to jedna z lepszych gier online na przeglądarkę Internetową, odpowiedzialna za produkcję i wydawnictwo jest firma Niemiecka GameForge, słynąca z takich tytułów jak Metin2, Aion Online oraz Elsword. Co prawda, GameForge w swojej ofercie posiada znacznie więcej gier, które warto wypróbować. W grze Ikariam widać nawiązania do kultury antycznej Grecji, gracz rozpoczyna zabawę będąc władcą niewielkiej wyspy, na której usytuowane jest jego Polis (miasto). Dookoła znajduje się ogromne morze a na nim setki wysp, zamieszkałych przez naszych przyszłych wrogów lub sojuszników. Twoim pierwszym, głównym zadaniem będzie rozbudowanie Polis, a następnie podbijanie nowych wysp i miast Greckich.

Graj teraz za darmo!

Pierwsze kroki w Ikariam

ZeusRozpoczynając zabawę w grze Ikariam musimy w pierwszej kolejności zatroszczyć się o naszych podwładnych, mieszkańcy Polis są bardzo wymagający. Pamiętaj także aby szybko rozbudować kopalnie złóż naturalnych, które znajdują się na Twojej wyspie oraz wznieść odpowiednie budowle potrzebne do wydobywania specjalnego surowca. W przeciwieństwie do wielu gier przeglądarkowych, które miałeś okazję poznać w Ikariam nie będziesz posiadał wszystkich zasobów na swojej wyspie. Twórcy postanowili że każdy gracz będzie w stanie wydobywać na jednej wyspie tylko i wyłącznie dwa z sześciu surowców (złoto, wino, kryształ, siarka, drewno, marmur) dostępnych w grze. Pozostałe materiały zdobędziesz korzystając z domu aukcyjnego, w którym możesz wymieniać się surowcami z innymi graczami. Z czasem podbijesz nowe wyspy, na których będą znajdować się potrzebne Ci surowce, staniesz się silnym, niezależnym władcom Polis.

Bogowie Greccy w Ikariam

W grze nie zabraknie również nawiązania do kultury i wierzeń starożytnych Greków, każdy z graczy może wybrać jednego z Bogów na swojego „opiekuna”, dzięki temu otrzyma specjalne bonusy pomagające w codziennych czynnościach. Przykładowo, Posejdon zwiększy szybkość poruszania się naszej floty morskiej, a Dionizos z kolei obdarzy nas większymi plonami wina (+25% do produkcji). Jak widzisz przychylność Bogów jest konieczna byś mógł osiągnąć sukces w grze, musisz zatem rozbudowywać świątynie, w której Twoi poddani będą oddawać im cześć.
Grecy są postrzegani jako naród stroniący od wojen i konfliktów, jednak w czasach starożytnych bywało odwrotnie. Stwórz potężną armię, flotę statków bojowych jak i transportowych, którymi będziesz przewoził złupione towary od swoich wrogów. W momencie kiedy stwierdzisz że jesteś gotów na otwartą konfrontację możesz wówczas wysłać armię by zajęła wyspę należącą do Twojego wroga. Pamiętaj również by dołączyć do sojuszu lub założyć własny, będziesz mógł zawsze liczyć na wsparcie i pomoc w walce z przeciwnikami.

Graj teraz za darmo!

Nie znaleziono podobnych gier.
1 Komentarz
  • artek
    14 kwietnia 2013
    Dodaj odpowiedź #1

    od dawna szukałem fajnej gry o Grecji teraz mam okazje nadrobić zaległości z historii ;)

Zostaw komentarz:
Kliknij tutaj, aby anulować odpowiadanie.
Dołącz do nas na:
Facebook
Google+
Twitter
YouTube
Katalog gier Polecane gry MMORPG
Aion Online
Drakensang
Elsword
Polecane Gry Przeglądarkowe
The Settlers Online